Leden 2017

Kuchyňka z kartonu

10. ledna 2017 v 17:55 | Tereza |  Recenze - Inspirace
To je tak, když chcete pro svou dceru vyrobit něco originálního, co nikdo nemá :-)

Ispiraci jsem hleda všude, na googlu, pinterestu. Ale nikde nic nebylo podle mých představ, hlavně kuchyněk z kartonu je docela málo.
Zrodila se myšlenka v mojí hlavě, teď ji dát dokupy.
MUŽ měl štěstí na krabice z velmi tlustého třívrstvého kartonu,ke kterým se dost těžko dostává, většinou se v nich převáží něco velmi těžkého. Ale byly pouze 2 kusy, na čelo na které se přivrtávali skříňky jsme použili úzkou a dlouhou a placatou krabici od televize. Na drobné dodělávky postačily krabice odevšud.

Nápad byl, material také...teď si najit čas :-)
Téměř měsíc před Vánoci jsme byli všichni nemocni anginou..postupně to trvalo měsíc než jsme se uzdravili.
Na kuchyňku tak nezbyl čas. Základní části udělal Muž. Vyřezal, spojil, vyvrtal, nalepil. A pak to chvíli stálo.

Tady je krabice z kterých se tvořilo. Pohled do dětského pokoje, který jsme tvořili s Ježíškem.A tady je již přivrtána s dřezem

Muž vyřezal funkční troubu, která se dá otvírat a zavírat a aby držela je tam přilepený magnetek. Takto jsou vyřešeny i skřínky nahoře a dole, obě mají dvě poličky. Magnetky jsme recyklovali ze starých dveří, ze skříní na chodbě. Na dřez jsme použili střední nerezovou misku. Vodní baterii zatím nemá, ale ničemu to nevadí.


recyklované magnetky

Trochu zapeklité bylo, jaké uchytky. Vybrali jsme široké korkové špunty do demižonu, nalepili tavnou pistolí. Tavmou pistolí se dalo udělat na kuchyńce spustu věcí.

V kartonu byly občas dírky od kovových svorek, ty jsem nechala tak jen jsem zamalovala barvou. Tam kde se karton otvíral jsem přelepila papírovou malířskou páskou a celou kuchyňku jsem natřela barvou BALAKRYL UNI barva bílá, který má atest pro dětské hračky. Plotny od sporáku jsem si napře předkreslila kružítkem a pak vybarvila barvou BARAKRYL UNI barva černá, také jsem jí natřela dvířka od trouby.


Jak se u nás říká ĆUDLÍKY jsem si nechala dva uzávěry od dětské přesnídávky v pytlíku, barvy zelené. Přítel je navrtal tak, aby se dali otáčet. Na každou stranu jeden a mezi ně jsem centrofixem nakreslila hodiny, aby to vybadalo věrohodně.
Vnitřek skříněk jsme nechali kartónový.

Kolikrát jsme si říkali, že koupíme plastovou, že se na to vykašleme...
Musím říct, že jsem si ani ve snu nemyslela, že to dá tolik práce a času. Většinu práce udělal můj MUŽ a za to mu DĚKUJI!!!

Finalizaci kuchyňky jsme dodělávali 23.prosince do 1 noční.
Snad to bude inspirací i pro další maminky, neváhejte za usměv to stojí.
Beatce se moc líbí a to je nejdůležitější :-)

Děkuji :-) TEREZA